utorak, 23. listopada 2018.

Prvi projektni sastanak Erasmus+ projekta Bits and Pieces of Culture

Prvi projektni sastanak Erasmus+ projekta Bits and Pieces of Culture Prošli tjedan, od 16. – 18. 10.2018. naša škola bila je domaćin prvog projektnog sastanka Erasmus+ KA2 projekta „Bits and Pieces of Culture“. Školu je posjetilo 11 učitelja iz 5 partnerskih zemalja (Španjolska, Grčka, Cipar, Italija, Poljska). Svrha posjeta bila je usavršavanje učitelja uključenih u projekt te dogovor o daljnjem tijeku projekta, provedbi projektnih aktivnosti te planiranih mobilnosti koje uključuju učenike.
Prvi dan projektnog sastanka započeo je toplom dobrodošlicom, koju su gostima poželjele koordinatorica projekta Helena Gustović Ljubić, ravnateljica Tatjana Landsman te predstavnica učeničkog Erasmus+ kluba Nina Šignjar. Ovu priliku posebno su uveličali članovi školskog zbora s učiteljicom Danicom Barišić, koji su inozemnim gostima otpjevali i na bocama odsvirali Odu radosti, kao simbol europskog zajedništva, multinacionalnosti i multikulturalnosti.
Nakon upoznavanja i kratkog dogovora oko daljnjeg tijeka aktivnosti, gosti su se uputili u razgledavanje grada, nakon čega su posjetili Ured gradonačelnika, gdje ih je srdačno dočekao bjelovarski gradonačelnik gospodin Dario Hrebak. U svom govoru pohvalio je inicijativu učitelja za provođenjem ovakvih projekata te obećao potporu Grada u provođenju istih. Istaknuo je da su europski projekti jedina mogućnost da se u što kraćem roku sustav obrazovanja unaprijedi te da se na taj način poveća trenutni standard u obrazovanju.
Nakon ručka i kratke pauze učitelji su se vratili u školu, gdje su popodne proveli na edukativnim radionicama s temom rada na Twinspaceu, web alata potrebnih za provedbu projekta te e - sigurnosti. Radionice su održale učiteljice Rania Bekiri iz Grčke, Barbara Gluszcz iz Poljske te učiteljice naše škole Nataša Ljubić Klemše i Martina Supančić.
Drugi dan proveden je na jednodnevnom izletu u Zagreb, gdje su gosti iz partnerskih zemalja razgledali grad te prisustvovali edukativnoj radionici u Etnografskom muzeju. Dan je začinjen ručkom u tradicionalnom restoranu Stari fijaker, gdje su partneri uživali u okusima tradicionalne hrvatske kuhinje.
Treći dan započeo je radionicom s temom CLIL – a, koju je održala talijanska učiteljica Licia Arcidiacono te radionicom na kojoj je učiteljica Martina Supančić kao primjer dobre prakse prikazala terensku nastavu s temom nematerijalne UNESCO baštine.
Nakon obilnog i ukusnog ručka u našoj školskoj blagovaonici, inozemni gosti nastavili su s radom na planiranju daljnjeg tijeka projekta, raspodjelom odgovornosti i dužnosti te dogovora oko nadolazećih mobilnosti u Španjolsku i Poljsku. Koordinatorica projekta Helena Gustović Ljubić pobrinula se da sve projektne aktivnosti teku po planu i da svaka partnerska zemlja odradi planirane zadatke.
Našim gostima izuzetno se svidjela naša škola, grad, hrana, kao i naš glavni grad Zagreb. Zadovoljni, puni pozitivnih dojmova i spremni za rad na projektnim aktivnostima sretno su se vratili svojim kućama, ističući kako će još dugo pamtiti ovaj projektni sastanak, boravak u Bjelovaru i druženje s kolegama s kojima će surađivati na ovom projektu iduće dvije godine.

Biramo logo projekta

Vrijeme je da odaberemo logo projekta. Naši vrijedni učenici su izradili prijedloge za logo našeg projekta. Kliknite na sliku kako biste glasali. 



Sretno!